ניהול סיכונים בשוק האנרגיה

ניהול האחריות התאגידית בקבוצת אלון מבנה ותהליך, יעל לבנטל – לב-רן

המטרה: לנהל את האחריות התאגידית בחברות-הקבוצה באופן אסטרטגי ומקצועי, המאפשר ניהול סיכונים, זיהוי הזדמנויות, ופיתוח מקיים של הקבוצה, של החברה הישראלית ושל הסביבה

Worldwide Workforce: Labor Challenges in Emerging Market Energy Projects, September 2013

Without sufficient skilled labor, the risk of an adverse health, safety or environmental incident increases substantially.

מגמות בינלאומיות בהספקת גז טבעי, פרופ' ברנדה שפר, הוגשה לוועדת צמח בנובמבר 2011 וינואר 2012

תגליות הגז הישראלי נחשפו בתקופה של שינוי במשק הגז הבינלאומי. תמורות גלובליות אלו משפעות על ההזדמנויות והסיכונים הקשורים לאלטרנטיבות השונות של מדיניות ישראל בתחום הגז הטבעי. הגז הטבעי הינו מקור האנרגיה בעל קצב הגידול המהיר ביותר לצריכה והפקה ביחס לשאר מקורות האנרגיה ומאגרי גז טבעי חדשים נחשפים בפריסה גיאוגרפית רחבה בעולם.

הסיכונים הגדולים של תעשיית הנפט והגז העולמית

ניהול סיכונים היה מאז ומעולם האתגר הגדול של תעשיית הנפט והגז, זיהוי סיכונים משמעותיים וניהולם הם המפתח להצלחה בתעשייה. 'פטרוליום רביו' פרסם את דירוג הסיכונים השנתי ל- 2011, שנערך ע"י 'ארנסט אנד יאנג' ו'אוקספורד אנאליטיקה' בשיתוף צוות מומחים כפי שמתפרסם על ידי המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה.

היערכות לאתגרים הייחודיים של ענף חיפושי הגז והנפט כותבות: עו”ד אורית מרום, עו”ד אפרת שמגר

תגליות הגז הטבעי וקידוחי הנפט בים התיכון מול חופי ישראל מהוות ללא ספק אירועים משמעותיים במשק הכלכלה הישראלית בשנים האחרונות וישפיעו על עצמאותנו הכלכלית, האנרגטית והחוסן הכללי. תגליות אלו טומנות בחובן הזדמנויות אדירות אך גם מחייבות ניהול נכון ואחראי.