ניהול סיכונים בפרוייקטים

ניהול סיכונים – כל אחד יכול... כותבת: אלה לוי

ניהול סיכונים יכול להקטין משמעותית את הפער בין הביצוע לתכנון. ככל שהסביבה יותר דינאמית ועתירה באי וודאות כך עולה הצורך בניהול סיכונים.

בניהול פרויקטים - כיצד לגשר על הפער בין מנהלי הכספים ומנהלי הפרויקטים, יוני 2013

כמעט בכל הארגונים אין הלימה בין מנהלי הכספים למנהלי הפרויקטים והמטרה היא לנסות לחבר ביניהם, הפרויקט וניהולו צריכים להיות בקשר הדוק יותר לרישום בספרי הארגון, לביצועים הפיננסיים שלו ולהשפעות על תזרים המזומנים של הארגון

ניהול סיכונים בפרוייקטים - בניית תכנית עבודה לפרוייקט כמענה לאופני הכשל הצפויים

ניתוח סיכונים הינו הבסיס לבניית תכנית עבודה שתיתן מענה לכשלים צפויים לפרוייקט. חיזוי מוקדם מקטין משמעותית את עוצמת הסיכונים. ניהול סיכונים הינו כלי חיוני בהבטחת סיום מוצלח של פרוייקט.

World Risk Day 2013 Highlights
World Risk Day 2013 Highlights

World Risk Day 2013 Highlights featured presentations from: Bechtel EADS Crossrail US Department of Homeland Security New York State Department of Transportation Active Risk And many more

מגמות בניהול פרויקטים ו-PMO לשנת 2013, שי דוידוב, PMP

לאור המציאות העסקית, השאלה בה דן מאמר זה, היא מה צפוי בתחום ניהול הפרויקטים בישראל בשנה הקרובה? להלן מגמות בניהול פרויקטים ו-PMO לשנה הקרובה.

איך להימנע מ-5 טעויות נפוצות בניהול התקשורת בפרויקט, כותבת: אורנה קמין, OK יועצים לניהול

תכנון ניהול התקשורת בפרויקט יכול לחסוך זמן רב המושקע אחר כך במהלך הפרויקט בכיבוי שריפות, שיחות הרגעה ומוטיבציה, ומיילים נזעמים הנשלחים מבעלי העניין בפרויקט למנהלים בכירים בארגון בתקווה שאלה יניעו את העגלה השוקעת בבוץ.

עוד באירופה הייתי סקפטי , או ניהול פרויקטים דרך סיכונים מאת: אריק אינהורן, PMP, MBA

מורה נבוכים מקוצר למה צריך לעשות כדי לנהל סיכונים

לנצח במירוץ השליחים הפרוייקטלי כותב: מיכאל שורץ

כל פרוייקט מורכב מתהליכים רבים בהם תוצרים שונים, העוברים הרבה ידיים ("העברת מקל"): מסמכים, ידע ומוצרים ברמות בשלות שונות. העברות מקל אלו כרוכות בסכנות רבות העלולות להשפיע על הצלחת הפרוייקט. מאמר זה יתמקד בסכנות הטמונות בהעברות המקל ויציע דרכי התמודדות אפשריות.

שמירה על המשאבים בפרוייקט – מאיום להזדמנות מאת: מיכאל שורץ

מיצוי הפוטנציאל לייעול תהליכים במהלך הפרוייקט עצמו. במסגרת זו יוצגו מאפיינים עליהם יש לתת את הדעת קודם לביצוע התערבות (שמטרתה ייעול פרוייקט), דוגמאות לתהליכי ייעול וכן העקרונות עליהם יש להקפיד בהקשר זה.

דוגמה ממשית להפחתת סיכונים על-ידי מעורבות הלקוח כותב: מיכאל שורץ, נובמבר 2012

שיטה לא-שגרתית כיצד להפחית סיכונים בפרויקט באמצעות מעורבות הלקוח, אותה ניתן ללמוד ממיזם מעניין בתחום השירותים הרפואיים. שיטה לא-שגרתית כיצד להפחית סיכונים בפרויקט באמצעות מעורבות הלקוח, אותה ניתן ללמוד ממיזם מעניין בתחום השירותים הרפואיים.

חשיבות המדדים בניהול פרויקטים ובכלל כותב: מיכאל שורץ, נובמבר 2012

פוסט זה נוגע בנושא לכאורה ברור, אך אני מבטיח לתת בו סקירה רחבה ואולי אף מפתיעה של כל התועלות שניתן להפיק מהגדרה נכונה של מדדים.

ניהול פרוייקטים בעולם שטוח, ציקו חפץ - מנכ"ל, אורנטק מערכות ניהוליות בע"מ

מהם האתגרים והקשיים בניהול פרוייקטים גלובליים

תרומת התשוקה המדבקת בניהול פרויקט כותב: מיכאל שורץ, אוקטובר 2012

חשיבות "התשוקה המדבקת" של מנהל הפרויקט: מהי התשוקה? למה היא חשובה? איך ניתן להדביק אחרים בתשוקה?

ניהול סיכונים בפרויקטי תחבורה, יהודה ספיר Mech. Eng. ,PMP ,קשת פתרונות

ניהול שינויים בפרויקט – שיקולים בקבלת ההחלטות, כותב: מיכאל שורץ, אוקטובר 2012

תהליך ניהול השינויים מצריך קבלת החלטות מתמדת: האם לאשר את השינוי? במידה וכן: כיצד לממשו באופן שתהיה לשינוי השפעה מינימלית על הפרויקט? להחלטות אלו יש השפעה גדולה על הצלחת הפרויקט.

התמודדות וטיפול בסיכונים בפרויקט – המחשה ניהולית מיכאל שורץ, יוני 2011

לאחר שזיהינו סיכונים, הערכנו ודירגנו אותם מגיע השלב של טיפול בסיכונים. ישנן מספר דרכים שונות להתמודדות עם סיכון: המנעות, העברה, שיכוך, השלמה, תכניות מגרה

ניהול סיכונים ב"גובה העיניים" כותב: מיכאל שורץ

5 שלבים לתהליך ניהול סיכונים: זיהוי סיכונים, ניתוח איכותי, ניתוח כמותי, תכנון מענה, מעקב ובקרה

מדדים בניהול פרויקט – הערך המוסף של הסובייקטיביות כותב: מיכאל שורץ, ספטמבר 2012

קיימות שיטות כמותיות להערכת הסבירות של סיכון או הערכת השפעתו של סיכון על הפרויקט. אבל במקרים רבים ההערכה מתבססת על תחושות בטן. לרוב נבצע ניתוח אנליטי בעקבות התחושה שהועלתה. אך לעיתים ניתן להסתפק בתחושה בלבד על מנת לנקוט בצעדי מנע.

מדדים בניהול פרויקט – הערך המוסף של הסובייקטיביות כותב: מיכאל שורץ, ספטמבר 2012

מהו סיכון לפרויקט? כותב: אלון מודעי, OK יועצים לניהול, יולי 2012

במאמר זה אסביר ואחדד את הגדרת המונח "סיכון". אראה שהמפתח לניהול סיכונים אפקטיבי בפרויקט הוא התמקדות, על בסיס תוכנית העבודה, בזיהוי אירועים העלולים לגרום לתוצאות שליליות בפרויקט. אסקור שגיאות נפוצות בזיהוי ובתיאור סיכונים, ואציג בקצרה טכניקה לזיהוי סיכונים.

על פרה-מורטם כבר שמעתם? כותבת: אורנה קמין, מנכ"לית OK יועצים לניהול, יולי 2012

ארגונים בעלי תהליכים בשלים מאד גאים בתהליכי הפוסט-מורטם שלהם, ובשיעורים שנלמדים בפרויקט אחד ומיושמים בפרויקט אחר. האם לא עדיף לקיים את דיון הפקת לקחי הפרויקט, לפני שהוא נכשל בהשגת חלק מיעדיו, ובכך למנוע כישלונות אלה?

מחוללי אי-וודאות: מושג חדש בניהול סיכונים כותב: מיכאל שורץ, מאי 2012

בתהליך ניהול סיכונים אנחנו בונים תוכנית התמודדות ספציפית לכל סיכון שהוא מספיק משמעותי לפרויקט. מהם כללי המפתח להפחתת סיכונים בפרויקט? כיצד ניתן לפתח גישה כללית שמפחיתה את מידת הסיכון בפרויקט ולתרגם אותה לפעילויות ממשיות?

PMO וקבוצת שיפור תהליכים: הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו? כותבת: אורנה קמין, מנכ"לית OK יועצים לניהול, פברואר 2011

בארגונים רבים קיימות שתי מחלקות נפרדות, האחת – (Program Management Office (PMO האחראית על ניהול הפרויקטים בארגון, והשנייה – קבוצת שיפור תהליכים הנקראת לפעמים "ארגון ושיטות", האחראית על הגדלת היעילות של תהליכי העבודה. המאמר מתאר את הגדרת התפקיד של כל מחלקה, את נקודות ההשקה בין המחלקות האלה ומציע שת"פ ביניהן.

ניהול סיכונים – רשימת גורמי סיכון אופיינים כותב: מיכאל שורץ

להתחיל כל פעם מחדש את תהליך זיהוי הסיכונים – זה קשה. לשם כך, ניתן להיעזר ב"רשימת מכולת" של גורמי סיכון אפשריים לפרוייקט. המעבר על הרשימה יעזור לנו לזהות סיכונים פוטנציאליים בפרוייקט הספציפי שלנו.

ניהול סיכונים בפרויקטי בניה ותשתית AVIV AMCG

פעילותו העסקית של כל אירגון כרוכה בסיכונים. ניהול הסיכונים הופך לחלק בלתי נפרד מחיי היום-יום בכל אירגון, בכל תחומי פעילותו. יישום תהליך ניהול סיכונים מאפשר לאירגון להתמודד עם הסיכונים העלולים להשפיע על פעילותו האירגון.

ניהול סיכונים AVIV AMCG

המטרה בביצוע פרויקט היא להגיע אל נקודת הסיום תוך עמידה ביעדים (זמן, עלות, תקציב). מטרת ניהול סיכונים בפרויקט היא שיפור הסיכויים להגיע לנקודת הסיום.